آموزش های استفاده از اپل ایدی

* ۱. کاربردهای آیکلود و آموزش استفاده از آن

    سرویس iCloud اپل سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد ولی خیلی از کاربران آیفون و آیپد اطلاع دقیقی از آن ندارند. iCloud یک فضای اینترنتی 5 گیگابایتی است که به شما این اجازه داده می شود تا از قسمت های مختلف گوشی خود (شامل عکس ها ، ایمیل ها، دفترجه تلفن و..) بر روی این فضا، بک آپ تهیه کنید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایید. این فضای اینترنتی امن بوده و مختص دارندگان دستگاه های اپل است و تنها دارنده اپل ایدی با رمز عبور آن، می تواند به آن دسترسی پیدا کند. در صورتی که می خواهید از این سرویس استفاده نمایید و هنوز اپل ایدی ندارید، می توانید از صفحه اصلی سایت اقدام به خرید اپل ایدی معتبر امریکا نمایید.
همچنین iCloud این امکان را به شما می دهد تا شما بتوانید اطلاعات خود از جمله عکس و شماره تماس ها و .. را بین دستگاه های اپل خود به اشتراک بگذارید. حتی زمانی که گوشی شما گم می شود به شما کمک می کند تا گوشی خود را ردیابی و آن را پیدا کنید. برای استفاده از امکانات iCloud ابتدا باید اپل ایدی خود را در آن وارد نمایید. به منظور فعال سازی آیکلود آموزش وارد کردن و فعال سازی اپل ایدی در گوشی را مطالعه بفرمایید.
در صورتی که در قسمت Setting > iCloud > Backup روشن باشد، بک آپ از اطلاعاتی که شما می خواهید بر روی iCloud تان برود به صورت اتوماتیک انجام می شود. این بک آپ اتوماتیک زمانی گرفته می شود که گوشی شما به اینترنت وای فای متصل،صفحه آن قفل و به شارژر متصل باشد. در صورتی که می خواهید به صورت دستی از اطلاعات خود بک آپ بگیرید پس از اطمینان از اتصال به اینترنت وای فای، به قسمت Setting > iCloud > Backup رفته و بر روی Back up now کلیک نمایید. این بک آپ گرفته شده هر زمان که شما بخواهید می توانید بر روی دستگاه خود بازگردانی کنید. همچنین به دلیل محدودیت حجم 5 گیابایتی iCloud ، شما هر زمان که بخواهید می توانید بک آپ خود را پاک کنید. برای حذف بک آپ به Settings > iCloud > Storage و بر روی Manage Storage کلیک کنید. سپس نام دستگاهی که بک آپ آن را می خواهید پاک کنید انتخاب کرده و بر روی Delete backup کلیک نمایید.
از دیگر ویژگی های مفید و جالب iCloud می توان به ردیابی و حفاظت از گوشی اشاره کرد. این قسمت که با نام Find my iphone شناخته می شود به شما اجازه می دهد که دستگاه اپل خود را بر روی نقشه ردیابی کنید، از راه دور بر روی دستگاه خود صدایی را اجرا کنید، از راه دور تمام اطلاعات خود را از روی گوشی پاک کنید و همچنین آن را قفل نمایید. برای فعال سازی این ویژگی به Settings > iCloud رفته و Find my iphone را روش نمایید. برای ردیابی و کارهای گفته شده، می توانید به سایت icloud بروید و با اپل ایدی خود وارد شوید.

* ۲.آموزش وارد کردن اپل ایدی در اپ استور و دانلود از آن

 

از مهمترین کاربردهای اپل آیدی، دانلود برنامه از اپ استور یا App Store است. توجه کنید که هر برنامه ای با هر اپل ایدی دانلود شده باشد، تنها با همان اپل ایدی می توانید آن را update کنید. اگر برنامه شما با اپل ایدی دیگری گرفته شده باشد می بایست آن را پاک کنید و سپس از اپ استور، آن را با اپل ایدی خودتان دانلود کنید. با این کار از دفعه های بعد می توانید، برنامه مورد نظر را با اپل ایدی خود به روزرسانی نمایید. در صورتی که هنوز اپل ایدی ندارید، می توانید از طریق صفحه اصلی سایت اقدام به خرید اپل ایدی امریکا نمایید.
نحوه وارد کرد اپل ایدی در iTunes & App Store
برای ست کردن اپل ایدی خود در iTunes & App Store مراحل زیر را دنبال کنید.

*وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

 

 

*سپس در قسمت تنظیمات بر روی iTunes & App Store کلیک نمایید.

*در اینجا اگر اپل ایدی دیگری را مشاهده کردید بر روی آن کلیک نمایید و سپس گزینه Sign Out را بزنید. در غیر این صورت برای ست کردن اپل ایدی مرحله بعد را دنبال کنید.

*بر روی Sign in کلیک کرده و اطلاعات اپل ایدی خود را وارد نمایید و سپس Sign in کنید.
وارد کردن اپل ایدی در App Store

*غیر فعال کردن رمز عبور برای دانلود برنامه های رایگان

شاید برای شما این اتفاق افتاده باشد که هروقت می خواهید برنامه ای را از اپ استور دانلود کنید از شما رمز عبور اپل ایدی می خواهد. برای غیر فعال کردن درخواست رمزعبور برای دانلود برنامه ای رایگان مراحل زیر را دنبال کنید.
به تنظیمات گوشی خود بروید و سپس بر روی iTunes & App Store کلیک کنید و Password Settings را انتخاب کنید. توجه کنید که اگر شما Touch ID را برای خریدها فعال کرده باشید، این گزینه را مشاهده نمی کنید.
تنظیمات رمز عبور اپ استور

سپس در قسمت Free Download، گزینه require password را خاموش نمایید.
تنظیمات iTunes & App Store

Automatic Download چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

زمانی که وارد تنظیمات iTunes & App Store می شوید، بخشی را با نام Automatic download مشاهده می کنید. تصور کنید که شما چندین دستگاه اپل دارید و در همه آن ها در قسمت App Store یک اپل ایدی را ست کرده اید تا از ان برای دانلود برنامه استفاده کنید. حال اگر شما در تنظیمات App Store یکی از دستگاه ها گزینه اوتوماتیک دانلود برای App را فعال کنید، تمامی برنامه هایی که بر روی دستگاه های دیگر دانلود می کنید، به صورت اوتوماتیک بر روی این دستگاه نیز دانلود می شود. پس توصیه می شود اوتوماتیک دانلود را در حالت خاموش نگه دارید. در این بخش یک گزینه دیگر با نام update نیز مشاهده می نمایید. در صورت فعال کردن آن، هر گاه نسخه جدیدی از یک برنامه بیاید، به صورت اتوماتیک به روز رسانی انجام می شود.

همچنین در صورتی که Use Cellular Data را فعال نمایید، قسمت هایی را که در بخش Automatic Downloads فعال کرده باشید، زمانی که با سیم کارت خود نیز به اینترنت متصل می شوید، این به روزرسانی یا دانلود اتوماتیک صورت می گیرد/ در صورت خاموش بودن این گزینه تنها زمانی که به وای فای وصل باشید، قسمت اتوماتیک دانلود شروع به کار می کند.

*۳.قفل کردن، پاک کردن و ردیابی دستگاه اپل از راه دور

از مهمترین سرویس های اپل، سرویس آیکلود است که دارای بخشی با نام Find my iPhone می باشد. شما با مراجعه به قسمت setting و سپس iCloud در دستگاه اپل و وارد کردن اپل ایدی خود در آن، find my iphone به صورت خودکار، فعال می شود. با فعال شدن این سرویس شما از راه دور می توانید دستگاه خود را ردیابی کنید یا آن را قفل و تمامی اطلاعات آن را پاک نمایید. این سرویس در مواقعی که دستگاه شما به سرقت می رود بسیار کاربرد دارد. فقط به این نکته توجه داشته باشید در صورت فعال سازی find my iphone، اگر بخواهید آن را غیر فعال و اپل ایدی خود را از آیکلود خارج کنید، حتما باید رمز اپل ایدی خود را بزنید. در غیر این صورت نمی توانید اپل ایدی را خارج نمایید.

فعال سازی find my iphone

به منظور ردیابی یا قفل کردن دستگاه اپل از راه دور مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید، لازمه ی این کار این است که شما از قبل اپل ایدی را در iCloud وارد کرده باشید و همچنین در آیکلود گزینه find my iphone روشن باشد. اگر می خواهید از موقعیت دقیق دستگاه خود آگاهی یابید، می بایست Location Services را فعال نمایید. برای فعال سازی Location Services به Settings > Privacy > Location Services بروید.

فعال سازی location services

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق لپ تاپ یا PC
لپ تاپ یا سیستم خود وارد سایت www.icloud.com شوید و اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و sign in بزنید.
سایت آیکلود با pc

پس از وارد شدن آیکون Find My iPhone را انتخاب نمایید.
find iphone با pc

بر روی All Devices کلیک کنید.
شما در این قسمت می توانید لیست تمام دستگاههایی که اپل ایدی تان در قسمت آیکلودش وارد شده است بینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک نمایید.
دستگاه هایی روشن نمایش داده می شوند که به اینترنت متصل هستند. در غیر این صورت به صورت خاکستری نمایش داده می شوند.

find iphone با pc
در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود را ببینید. همچنین با کلیک بر روی Lock می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق گوشی آيفون

با استفاده از گوشی آیفون وارد سایت www.icloud.com شوید و بر روری Open Find My iPhone کلیک کنید.
سایت آیکلود با گوشی آیفون

اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و بر روی Sign In کلیک کنید.

find my iphone ورود به
پس از ورود شما می توانید لیست دستگاههایی که از این اپل آیدی در آیکلود استفاده می کنند و find my iphone آنها فعال است را ببینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید
دستگاههای فعال find my iphone


در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود در صورت اتصال به اینترنت ببینید. همچنین با کلیک بر روی Actions و سپس انتخاب Lost Mode می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.
find my iphone

*۴.باز کردن (Unlock) قفل اپل آیدی 


unlcok اپل ایدی قفل شده
در صورتی که اپل ایدی شما به دلیل مسائل امنیتی قفل شده باشد، شما یکی از پیام های خطای زیر را می بینید :

“This Apple ID has been locked for security reasons”
“This Apple ID has been disabled for security reasons”
“You can’t sign in because your account was disabled for security reasons”
زمانی که شما یکی از پیام های بالا را دیدید، می توانید با مراجعه به سایت iforgot.apple.com و وارد کردن اپل ایدی و ریست رمز عبور ، اپل ایدی خود را آنلاک نمایید. توجه فرمایید که شما برای اینکار یا باید به ایمیل اپل ایدی دسترسی داشته باشید یا اینکه جواب سوالات امنیتی اپل ایدی خود را داشته باشید، در غیر این صورت امکان باز کردن قفل اپل ایدی وجود ندارد.پس از تغییر رمز عبور به منظور آنلاک کردن اپل ایدی، شما باید رمز جدید را در آیکلود و دیگر سرویس های اپل وارد کنید.

در برخی مواقع موقع ممکن است که شما زمانی که می خواهید از اپ استور دانلود کنید، با خطای “Your Apple ID has been disabled” مواجه شوید و پیامی مبنی بر غیرفعال شدن به دلیل مسائل امنیتی را به شما نمایش ندهد! در این حالت با تغییر رمز عبور اپل ایدی ، قفل آن باز نمی شود و همچنان غیر فعال می ماند. در این حالت برای رفع مشکل، شما باید با پشتیبانی اپل به صورت مستقیم تماس بگیرید. توجه کنید حتما باید جواب سوالات امنیتی خود را داشته باشید. ما می توانیم اپل ایدی Disable شده شما رو مجدد فعال نماییم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09170020052-07136462072 تماس بگیرید. راه دیگر برای رفع این خطا، عوض کردن اپل ایدی و استفاده از اکانت اپل ایدی جدید می باشد. برای تهیه ی اکانت اپل ایدی با ضمانت و پشتیبانی دائمی ما، به صفحه اصلی مراجعه کنید.

*۵.آموزش تغییر کشور اپل ایدی 

شما می توانید به راحتی هر زمان که خواستید کشور اپل آیدی خود را تغییر دهید. به طور پیش فرض کشور اپل آیدی ساخته شده توسط ما آمریکا می باشد.

به تنظیمات گوشی موبایل خود بروید.
تنظیمات آیفون

بر روی iTunes&AppStore کلیک کنید.
iTunes&AppStore
اگر از قبل اپل آیدی خود را وارد نکرده اید آنرا وارد کرده و بر روی sign in کلیک کنید در غیر این صورت بر روی اپل آیدی خود کلیک کنید.
انتخاب اپل آیدی

بر روی View Apple ID کلیک نمایید.
دیدن اپل آیدی

سپس رمز عبور اپل آیدی خود را وراد نمایید
وارد کردن رمز عبور اپل آیدی

بر روی Country/Region کلیک کنید.
انتخاب کشور

بر روی Change Country/Region کلیک کنید.
تغییر کشور

کشور اپل آیدی خود را انتخاب کنید.
انتخاب کشور اپل آیدی

بر روی Agree کلیک نمایید.
انتخاب Agree

سپس None را انتخاب کرده و اطلاعات مربوطه را از جمله zip code و .. را وارد کرده و بر روی next کلیک کنید. اگر با خطایی مواجه شدید شما برای ایجاد این تغییر به V.P.N نیاز دارید.
انتخاب Next

عملیات تغییر انجام گرفت. به همین راحتی !

*۶.خطای ۱۰۰۹ 

علت خطا : این خطا به دلیل قرار گرفتن آی پی ایران در لیست سیاه اپل است و ربطی به اپل ایدی ندارد. شما زمانی که به اینترنت متصل می شوید یک آی پی به شما اختصاص داده می شود که از طریق آن هویت شما ( کشور و … ) در فضای اینترنتی مشخص می گردد. اپل در برخی مواقع ( معمولا بازه های زمانی کوتاه – بین 2 تا 14 روز ) اقدام به بلاک کردن ای پی های ایران می کند که در نتیجه آن شما با خطای 1009 مواجه می شوید و نمی توانید از اپ استور برنامه ای دانلود یا به روزرسانی نمایید. علت این بلاک کردن می تواند فشار زیاد بر روی سرور های اپل باشد، که اپل با بستن آی پی کشور هایی که به آنها تعهدی ندارد و تحریم هستند، از این فشار می کاهد.

روش رفع آن : تنها روش قطعی برای رفع این خطا استفاده از V.P.N است، که به وسیله ی آن ای پی شما به کشور دیگری تغییر پیدا می کند و شما می توانید تحریم های اپل را دور بزنید. اما در برخی مواقع با تغییر شبکه اینترنت ( استفاده از 3G خط یا استفاده از اینترنت شرکت دیگری ) ممکن است این مشکل حل شود. علت آن هم این است که هر شرکت سرویس دهنده اینترنتی، رنج (بازه) خاصی از ای پی ها را به کاربران خود می دهد، که ممکن است این رنج ای پی توسط اپل بلاک نشده باشد. معمولا این بلاک کردن بیشتر از دو یا سه هفته طول نمی کشد ( بر اساس تجربه های گذشته و در برخی مواقع پس از دو روز هم برطرف شده است ) و در صورتی که عجله ندارید، می توانید کمی صبر کنید تا این خطا از طرف اپل ، با قراردادن مجدد ای پی های ایران در لیست سفید خود، رفع شود. در صورتی که برای رفع خطای 1009 نیاز به اکانت به منظور تغییر آی پی خود دارید با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۷۰۰۲۰۰۵۲-۰۷۱۳۳۶۴۶۲۰۷۲ .

خطای 1009

۷.*خطای Verification Required

در برخی مواقع شما اقدام به دانلود برنامه رایگان می کنید ولی با خطای “ٰٰVerification Required : Before you can make purchases, you must tap Continue to sign in, then verify your payment info.” مواجه می شوید. این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که شما اقدام به ایجاد تغییری در اپل ایدی ( تغییر رمز عبور، تغییر اطلاعات امنیتی و … ) کرده باشید. برای رفع این خطا بر روی Continue کلیک نمایید. شما به صفحه اطلاعات پرداخت (Payment Information) هدایت می شود. در این صفحه کافی است بر روی Done کلیک کنید تا دانلود برنامه شما آغاز گردد. در صورتی که پس از زدن Done با خطای “For assistance contact itunes support” مواجه شدید، می بایست آی پی خود را به خارج از ایران تغییر دهید و سپس Done را بزنید.

خطای 1009

۸.*خطای cannot connect to iTunes Store

این خطا به دلیل عدم توانایی برقراری ارتباط بین دستگاه شما و سرور های اپل است و ربطی به اپل آیدی ندارد. این مشکل می تواند به دلیل اختلال در سرور های اپل یا اینترنت شما یا تحریم های اپل باشد. برای رفع مشکل ابتدا از سرعت اینترنت خود مطمئن شوید.در قسمت تنظیمات گوشی خود وارد wifi شوید و بر روی (i) جلوی وایفای خود کلیک نمایید و dns ها را به 8.8.8.8 تغییر دهید و سپس گوشی خود را خاموش و روشن نمایید.در صورتی که این روش مشکل شما را حل نکرد، اگر از طریق وای فای به اینترنت متصل هستید، مودم خود را به مدت 1 دقیقه خاموش و مجددا روش نمایید و اگر از اینترنت خط استفاده می کنید حالت Airplane mode را برای یک دقیقه روشن و سپس خاموش کنید. همچنین دکمه power به همراه دکمه home ( به صورت همزمان ) به مدت چند ثانیه نگه دارید تا لوگو اپل ظاهر شود، سپس دکمه ها را رها کنید. در صورتی که با انجام این مراحل موفق به اتصال نشدید باید همانند خطای 1009 آی پی خود را به خارج از ایران تغییر دهید ( با استفاده از V.P.N ) زیرا عدم اتصال شما به اپل نشان از تحریم ایران توسط اپل دارد.

خطای cannot connect to itunes store

*۹.آموزش تغییر سوالات امنیتی اپل ایدی

آموزش تغییر سوالات امنیتی اپل ایدی
اپل از سوالات امنیتی به عنوان روش دوم برای احراز هویت شما به صورت آنلاین یا زمانی که با پشتیبانی اپل تماس می گیرید، استفاده می کند. زمانی که شما می خواهید از طریق مدیریت اپل ایدی، اقدام به تغییر رمز عبور اپل ایدی یا دیدن اطلاعات دستگاهتان نمایید و همچنین زمانی که می خواهید از دستگاه جدید در AppStore خرید کنید، اپل از شما می خواهد که به یک یا چند سوال امنیتی جواب دهید. سعی کنید سوالات امنیتی و جواب های آن را طوری انتخاب کنید که برای شما به یادماندنی باشد ولی حدسش برای دیگران سخت باشد.

برای تغییر سوالات امنیتی و جواب های آن، اپل ابتدا از شما می خواهد که به دو سوال امنیتی که در زمان ساخت اپل ایدی به کار بردید، جواب دهید. اگر از طریق سایت ما اقدام به خرید اپل آیدی کرده باشید، این اطلاعات پس از خرید برای شما ارسال شده اند. در صورتی که آن ها را فراموش کرده اید یا نیاز به کمک دارید، می توانید با پشتیبانی سایت ما تماس بگیرید. به منظور تغییر اطلاعات امنیتی اپل آیدی خود مراحل زیر را دنبال کنید.
ابتدا از طریق سایت appleid.apple.com وارد مدیریت اکانت اپل ایدی خود شوید.

سپس در قسمت Security ، بر روی Change Questions کلیک نمایید.

اپل به منظور احراز هویت، از شما می خواهد که به دو سوال امنیتی که در زمان ساخت اپل ایدی به کار بردید، جواب دهید. پس از وارد کردن جواب این دو سوال بر روی continue کلیک کنید.

سپس پنجره ای ظاهر می شود که شما می توانید در این جا سوال های امنیتی و جواب های جدیدی برای اپل آیدی خود انتخاب کنید. در صورت عدم مشاهده این پنجره دوباره بر روی Change Questions کلیک کنید. پس از انتخاب سوالات و وارد کردن جواب های مورد نظر، بر روی Change Question کلیک نمایید.توجه داشته باشید که جواب های این سوال ها باید با یکدیگر متفاوت باشند. به همین آسانی شما موفق به تغییر سوالات امنیتی اپل آیدی خود شدید.